dgMarket.com.tr - Tedarikçi Kılavuzu

dgMarket.com.tr sitesi kamu kurumlarına, kalkınma kurumlarına ve özek sektör şirketlerine ücretsiz ilan yayınlamasına olanak sağlamaktadır. Bu gazete ilanından çok daha hızlı ve verimli bir yoldur. Ayrıca ihale şeffaflığına ve ilanın tüm dünyadaki tedarikçilere duyurulmasına katkı sağlamaktadır.

 

Yeni alıcı kayıtı

Alıcı kaydı, kamu kurumları, kalkınma ajansları ve kar amacı gütmeyen organizasyonlar için ücretsizdir.

Herbir alıcı organizasyonlarındaki hiyerarşik düzene istinaden eş alıcı veya alt alıcı tanımlamalarını yapabilir. Örneğin, bir bakanlık herbir departmanı için bir alt alıcı kaydı açabilir.

Sitemizde ilanlarınızı yayınlayabilmeniz için öncelikle ilan yayınlama yetkisi almalısınız.

Alıcı kaydı açmak için öncelikle sitemize buradan üye olunuz. Üyelik ücretsizdir.

Eğer ilk defa Alıcı olarak kayıt yaptırmak istiyorsanız bu sayfaya giderek ilan yayınlama yetki başvurusunda bulununuz. Aksi halde 'Alıcı Ekle' linkini tıklayınız.

Alıcı kurum başvuru formu kurumunuzun veya şirketinizin detaylı bilgilerini içerir. Doldurup gönder tuşuna basınız. Başvurunuz incelenecek olup uygun bulunması halinde onaylanacaktır. Başvurunuzu hızlandırmak için ayrıca bizi mail yoluyla bilgilendirebilirsiniz: bilgi@dgmarket.com.tr.

Başvurunuz bize ulaşacaktır. Alıcı başvurunuz onaylandıktan sonra size bir teyit e-postası gönderilecektir.

 

key:ep:Buyers

Yetkili olduğunuz alıcı kurum listenizi görmek ve değişiklik yapmak için tıklayınız: Alıcı listem menü: Araçlar. Alıcı kaydına eriştiğinizde 'Alıcı Profilini Düzenle' kısmını tıklayarak alıcı kurum bilgi formunda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarınıza ilan yayınlama yetkisi vermek istiyorsanız burayı tıklayınız: 'Kullanıcıları yönet'. Lütfen yetki vermek istediğiniz kişilerin sitemize üye olduğundan emin olunuz. Çalışma arkadaşlarınız Çalışanlarınıza iki tip ilan giriş yetkisi verebilirsiniz:

 • Düzenlemeyetkisi olanlar sadece ilan girebilirler.
 • Yöneticiyetkisine sahip kullanıcılar ilan girmeye, kurumuzun bilgilerini değiştirmeye ve ilan giriş alt yetkileri vermeye yetkilidir.
 

Tedarik ilanları

Yetkili olduğunuz alıcı için dilediğiniz sayıda ilan ekleyebilirsiniz. Bir ihale ilanı içine birden fazla iş paketi (lot) dahil edebilirsiniz. İlan yayınlama sürecinde:

 1. Yayınlayacağınız ilan için minimum data bilgisini girmeniz gerekir; ilan tipi, CPV kodu (Common Procurement Vocabulary) vb. İlan girişlerinde CPV kodu (herbir ürün/hizmet için özel atanmış kod sistemi) kullanılmaktadır. Bu Avrupa Birliğinin oluşturduğu ve tüm dünya tarafından kullanılan kod sistemidir. Eğer CPV kodları hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: simap.eu.int
  CPV kodu sayesinde yayınlanan ilan, yaratılan e-posta alarmları ile eşleşerek kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Bu kod sitemi, 170 ülkeden ilanları, 20 den fazla dilde kullanıcılarımıza ulaştırılmasına vesile olmaktadır.
 2. Yayınlanacak ilanın metnini formun içine yapıştırınız.
 3. Ayrıca ihale doküman ve ilavelerini ilana ekleyebilirsiniz.
 

İlan Tipleri

İlan bankamızda muhtelif ilan tipleri mevcuttur. Adları ve tanımlamaları ülke bazında değişiklik arz etmekle birlikte, aşağıda en çok kullanılan ilan tipleri yeralmaktadır:

 • Ön Bilgi İlanı ( ÖNBILGI )

  Ön / Genel İhale İlanı (Prior Information Notice or General Procurement Notice, Periodic Indicative Notice) ; İlk bilgi veya periyodik bilgilendirme ilanları olarak da adlandırılır. İhale ilanının, teklif davetinin yakında çıkacağını bildirmek amacıyla yayınlanır.

  Tedarik Planı ( PP )

  Tedarik Planı (Procurement Plan) ilanı, alıcının gelecekte planlanan alımları hakkında bilgi içermektedir.

  Teklif Çağrısı ( TEKLIF )

  Teklif Çağrısı (Request for Proposal) şartname kapsamında teklif alma talebidir. İşin kısa tanımı, varsa bütçesi, son başvuru tarihi, temas mercii, ihale prosedürü ve diğer bilgileri içerir.

  Önyeterlilik İlanı ( ÖNYTRLK )

  Ön Yeterlilik Daveti (Prequalication Notice or Invitation for Prequalification) ; Karmaşık, detaylı, özel işler veya ürünler talep edildiğinde ön yeterlilik daveti yayınlanır. Sunulan ön yeterlilik dosyaları incelenir ve sadece ön yeterliliği geçen firmalar teklif vermek üzere davet edilir.

  Niyet Başvurusu Talebi ( NIYET )

  Niyet Başvurusu Talebi (Requests for Expressions of Interest) ; Danışmanlara, istenilecek olan danışmanlık hizmetleri hakkında genel bilgileri sağlar ve bu hizmetleri yerine getirme kapasiteleri hakkındaki bilgileri sunmaları için firmaları davet eder. Bu bilgiler, resmi teklif alınabilecek, nitelikleri uygun firmaların kısa listesinin oluşturulmasında kullanılır.

  Sonuç İlanı ( SONUÇ )

  Teklif değerlendirmeleri sonuçlandığında, ihaleyi düzenleyen kurum kazanan teklifi, sonuç ilanını yayınlar. Sonuç ilanı (Contract Award), kazanan tedarikçinin adı, kontratın parasal değeri vb bilgileri içerir.

 

Bir tedarik ilanı ekleme

İhale yayınlama yetkinizi aldıktan sonra ilanlarınızı kolayca yayınlayabilirsiniz. Kendi alıcı kurumunuzu bulduktan sonra:

 1. Bu linke tıklayınız: 'İlan Ekle'
 2. Dil, ülke, ilan tipi, minimum yeterlilik, seçilebilirlik kriterleri, son başvuru tarihi vb. bilgileri giriniz, ilan metnini kopyalayınız. Daha sonra burayı tıklayınız:'Kaydet ve Devam et'.
 3. Lütfen aradığınız ürün/iş/hizmet için uygun CPV kodlarını seçiniz ve burayı tıklayınız: 'Devam Et'.
 4. Varsa ilgili dosya ve dokümanları yükleyiniz.
 5. İlanı görüntüle ve yayınla

Bedeli mukabil satılan ihale dokümantasyonlarını yayınlayabilirsiniz. Bu hizmet bedeli için lütfen bize bir mail gönderiniz: bilgi@dgmarket.com.tr

Kakınma bankası temsilcileri tarafından yayınlanan ilanlar srumlu Yönetici tarafından onay gerektirir. Özel şirket ve diğer kurum ilanlarında bu onay zorunlu değildir.

Lütfen dikkat; dgMarket.com.tr sitesine girilen yeni bir ilanın bulunabilir olması 24 saatlik bir süre alabilmektedir.

Sitemimiz ilanı birden fazla dil ile yayınlamanıza olanak verir. İlanı girerken dil tercihinizi yapınız. <Translate> bu linki tıklayarak bu ilanın başka bir dilde tercümesini de ekleyebilirsiniz.

 

İlan Yönetimi

Durumuna bağlı olarak ilanlar yeniden düzenlenebilir, yayınlanabilir, gizlenebilir veya red edilebilir. Dilerseniz öncelikle bir taslak oluşturabilirsiniz. İlan giriş yetkisine sahip kişiler alıcının sayfasına giderek ilanlarda gerekli gördükleri değişiklikleri yapabilirler.

Lütfen dikkat: Yayınlanan her yeni ilan, e-posta alarmları ile örtüşen herkese e-posta alarmı olarak gönderilmektedir. Kullanıcılar tüm yeni ve eski versiyonları görüntüleyebilmektedir.

 

Detaylı yardım için lütfen e-posta gönderiniz: bilgi@dgmarket.com.tr