dgMarket.com.tr - dgMarket.com.tr - Kullanıcı için Kullanım Kılavuzu

Dünya ticaretinin 1/3 ü kamu ve kurum satınalmalarından oluşmaktadır.
dgMarket.com.tr - dgMarket.com sitesi dünyanın en geniş B2G (Business to Goverment) ihale portalıdır ve 50 ülke ofisi mevcuttur.
dgMarket platformu 160 ülke ve uluslararası ajans ihale ilan ve sonuçlarını yayınlamaktadır. Tüm iş sektörlerini kapsamaktadır.

Detaylı Faydalı Bilgiler için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret ediniz.

dgMarket.com.tr İhale Portalini Kullanarak;

 • Tüm sektörler için yılda 1 milyon dan fazla ihale ve sonuç ilanı takip edebilir.
 • AB, Dünya Bankası, UN ve diğer uluslararası kalkınma ajanlarının ihale ilanlarını görüntüleyebilir.
 • Afrika, Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarında yeralan 160 den fazla ülkenin kamu ihale ilanlarına ulaşabilir.
 • Otomatik e-posta alarm aracını (ihale postasını) kullanarak, size uygun yeni iş fırsatları yakalayabilir.
 • Kendi satınlama ilanlarınızı yayınlayarak firmalardan teklifler alabilirsiniz.
 

Üyelik

dgMarket.com.tr sitesine üyelik ücretsizdir. Buradan üye olabilirsiniz. Bir sosyal medya üyeliğinizi kullanarak, üyelik işleminizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik kaydınızı tamamlamanızı takiben teyit için bir e-posta alacaksınız. Lütfen şifrenizi saklayınız ve başkaları ile paylaşmayınız.

Daha önceden herhangi bir dgMarket destekli siteye üye olduysanız, yeniden üyelik açmadan, mevcut e-posta ve şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ücretli abone olmadan hizmetlerin kapsamını görmek için;
Sitemizde geçmiş - güncel olmayan ilanlar kısıtlamasız olarak görülebilmektedir. Eski tarihli ilanları görüntüleyerek sitemizde ne kapsamda bilgiler olduğunu ücretli abone olmadan görebilirsiniz.
Bunun için "Gelişmiş Arama" -> "İlan Durumu" -> "Hepsi" ni seçiniz ve eski tarihli ilanları seçerek görüntüleyiniz. Ayrıca arama sonuç sayfasında sol kolonda yer alan "Yayınlanma Tarihinden" güncel olmayan ilanları tıklayarak istediğiniz ilanların detayını görüntüleyebilirisiniz. Gelişmiş Arama

 

Şifremi unuttum

Şifrenizi unuttuysanız burayı tıklayınız. E-postanıza gönderilen linki tıklayarak yeni şifrenizi yaratabilirsiniz.

 

Site bölümleri

 • Kamu İhaleleri

  dgMarket.com.tr güncel ilan listelemesi yapmaktadır. Liste, sektör ve alt sektör şeklinde gruplandırılmaktadır. Ülke, ilan tipi ve diğer kriterleri kullanarak filtre edebilirsiniz.

  Data bankamızda milyonlarca ilan bulunmaktadır. Sitemizin daha hızlı çalışması için listeler Güncel ilanlar ve Tüm ilanlar şeklinde gruplandırılmıştır. Geçmiş ilanları ve sonuçlarını görüntülemek için Tüm ilanlar ı seçmelisiniz.

  Alıcılar

  Bu bölüm, uluslararası kalkınma ajanslarının ihale ve projelerini listelemektedir. Proje özet bilgisini alıcı ismini tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.
  Sitemizde yaklaşık yarım milyondan fazla alıcı bulunmaktadır. Alıcıları görüntülemek için lütfen 'Alıcı arama' aracını kullanınız. Bu araç ile proje ismi, alıcı adı, ülke, alıcı tipi vb kriterler bazında arama yapabilirsiniz.

  DACON

  DACON, Dünya Bankası ve Inter-American Kalkınma Bankasının oluşturduğu, danışman firmaların bilgilerini içeren bir veri bankasıdır. Kendi danışmanlık şirketinizi de buraya ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. DACON data bankasına erişim hizmeti dgMarket.com.tr aboneliğine dahildir.

  Uluslararası Ajans İhaleleri

  Çok ve tek uluslu kalkınma banka ve ajanslarının güncel ilanlarını gösterir.

 

E-posta Alarmları (Günlük ihale postası)

E-posta alarmları alabilmeniz için dgMarket.com.tr sitesine üye olmanız gerekir.

Oluşturduğunuz alarmlarınıza uygun ilanlar sisteme girildiğinde otomatik olarak günlük e-posta alarmı yolu ile bilgilendirileceksiniz.

E-posta alarmlarınızı yönetmek için burayı tıklayınız. Ayrıca her bir alarmın belirli bir periyotta yaklaşık kaç adet yayınlandığını görebilirsiniz.

İlanlar CPV (Common Procurement Vocabulary) ürün/hizmet/iş kodları ile klasifiye edilmektedir. Bu Avrupa Birliğinin oluşturduğu ve tüm dünyada kullanılan kod sistemidir. CPV kodları hakkında daha geniş bilgi için : simap.europa.eu

Yeni bir e-posta alarmı yaratmak için işinize uygun anahtar kelimeler ile arama yapınız. CPV kodları, ülke ve ilan tipi vb seçenekleri kullanarak aramanızı daraltabilir veya genişletebilirsiniz. Arama sonuç aralığı uygun olduğunda "E-posta Alarmı Yarat" linkine tıklayınız. Oluşturduğunuz alarm kriterlerinize uygun bir ilan sisteme girildiğinde sizi e-posta yolu ile bilgilendireceğiz.

Dilediğiniz sayıda e-posta alarmı yaratabilirsiniz. Sınırlama yoktur.

 

İlan Tipleri

İlan bankamızda muhtelif ilan tipleri mevcuttur. Adları ve tanımlamaları ülke bazında değişiklik arz etmekle birlikte, aşağıda en çok kullanılan ilan tipleri yeralmaktadır:

 • Ön Bilgi İlanı (ÖNBILGI)

  Ön / Genel İhale İlanı (Prior Information Notice or General Procurement Notice, Periodic Indicative Notice) ; İlk bilgi veya periyodik bilgilendirme ilanları olarak da adlandırılır. İhale ilanının, teklif davetinin yakında çıkacağını bildirmek amacıyla yayınlanır.

  Tedarik Planı (PP)

  Tedarik Planı (Procurement Plan) ilanı, alıcının gelecekte planlanan alımları hakkında bilgi içermektedir.

  Teklif Çağrısı (TEKLIF)

  Teklif Çağrısı (Request for Proposal) şartname kapsamında teklif alma talebidir. İşin kısa tanımı, varsa bütçesi, son başvuru tarihi, temas mercii, ihale prosedürü ve diğer bilgileri içerir.

  Önyeterlilik İlanı (ÖNYTRLK)

  Ön Yeterlilik Daveti (Prequalication Notice or Invitation for Prequalification) ; Karmaşık, detaylı, özel işler veya ürünler talep edildiğinde ön yeterlilik daveti yayınlanır. Sunulan ön yeterlilik dosyaları incelenir ve sadece ön yeterliliği geçen firmalar teklif vermek üzere davet edilir.

  Niyet Başvurusu Talebi (NIYET)

  Niyet Başvurusu Talebi (Requests for Expressions of Interest) ; Danışmanlara, istenilecek olan danışmanlık hizmetleri hakkında genel bilgileri sağlar ve bu hizmetleri yerine getirme kapasiteleri hakkındaki bilgileri sunmaları için firmaları davet eder. Bu bilgiler, resmi teklif alınabilecek, nitelikleri uygun firmaların kısa listesinin oluşturulmasında kullanılır.

  Sonuç İlanı (SONUÇ)

  Teklif değerlendirmeleri sonuçlandığında, ihaleyi düzenleyen kurum kazanan teklifi, sonuç ilanını yayınlar. Sonuç ilanı (Contract Award), kazanan tedarikçinin adı, kontratın parasal değeri vb bilgileri içerir.

 

Ücretli hizmetler

Tüm ilan detayını ve DACON veritabanını görüntüleyebilmek için ücretli abone olmalısınız. Ücretli abonelik seçeneklerini görmek için lütfen tıklayınız.

 

Detaylı yardım için lütfen e-posta gönderiniz: bilgi@dgmarket.com.tr